Witamy na stronie Victoria Gaj!

Victoria Gaj to klub kobiecej piłki nożnej. Drużyna powstała przy Zespole Szkół w Gaju w 2005 roku, na czele z Prezesem, Panem Dariuszem Reiss. Mimo swej młodej historii mamy na koncie liczne sukcesy na szczeblu międzynarodowym (m.in. Dania - Vildbjerg Cup 1 miejsce, Austria, Wiedeń, World Sports Festiwal 2008, Cesenatico Włochy Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Italy Cup 2009, 1 miejsce, Italy Cup 2010, 8 miejsce ), wojewódzkim (II Halowe Mistrzostwa Małopolski Dziewcząt U-13, IIImiejsce, 2009 r. I Otwarte Halowe Mistrzostwa Małopolski U-15, I miejsce, V Halowe Mistrzostwa Małopolski U-16, IV miejsce, V Otwarte Halowe Mistrzostw Małopolski Juniorek Młodszuch U-16 , II miejsce) i wiele innych w różnych kategoriach wiekowych.

Na powyższe sukcesy składa się praca od najmłodszych lat, dziś nasza najmłodsza zawodniczka ma 9 lat, a najstarsza około 30, więc w tym sporcie nie ma ograniczeń wiekowych, liczy się podejście „do pracy”. Obecnie drużyna liczy około 30 zawodniczek. Trenują nas wykwalifikowani trenerzy mający doświadczenie, odpowiednie licencje trenerskie, a przede wszystkim indywidualne podejście do zawodnika. Fakt ten świadczy o tym, że oprócz sukcesów całego teamu, mamy sporo indywidualnych sukcesów. Od lat nasze zawodniczki przewijają się w reprezentacji Województwa Małopolskiego w kategorii U-13 i U-16. Mało tego, 5 wychowanek naszego klubu miało okazję założyć naszego Polskiego Orzełka na pierś, reprezentując tym samym nasze barwy narodowe! (do dziś dwie dalej grają w Reprezentacji Polski)

Obecnie Victoria Gaj występuje przede wszystkim jako drużyna seniorska na poziomie II ligi kobiet. To w okresie letnim, z kolei w okresie zimowym startujemy w różnych turniejach halowych piłki nożnej jak i futsalowej. Do tradycji klubowej należą obozy: zimowy i letni. Po piętach drepcze nam młode pokolenie, które wzorując się na doświadczonych koleżankach buduje swoją historię i również grają swoje zawody turniejowe w kategorii orliczek i młodziczek, halowe jak i na boisku. Dziewczyny, które do swojego talentu i pasji dodały trochę techniki i zaangażowania, szybko zyskały możliwości rozwoju i kariery w innych klubach nastawionych na konkretne zyski.

Victoria Gaj jest klubem niskobudżetowym, dzięki wsparciu Gminy Mogilany, prywatnym przedsiębiorcą, a przede wszystkim rodziców i trenerów, funkcjonujemy na tyle, na ile możemy, ale to właśnie jest syntesencją tego klubu. Dzięki temu jest to klub oparty przede wszystkim na pasji i rodzinnej atmosferze.

MISTROSTWA POLSKI

Wystartowaliśmy w 12 imprezach rangi MISTRZOSTW POLSKI ( w futsalu i na boiskach trawiastych ) plasując się 3 razy wpierwszej trójce, 2 razy byliśmy wicemistrzem Polski i raz drugim wicemistrz Polski. 9 razy plasowaliśmy się w pierwszej ósemce w Polsce ( 3xIV, 1xV, 3xVi, 1xVII, 1xVIII miejsce ).

MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI

Wystartowaliśmy w 28 imprezach rangi Mistrzostw Małopolski, plasując się 19 razy wpierwszej trójce, zdobywając 7 razy tytuł Mistrza Małopolski.

TURNIEJE MIĘDZYNARODOWE

Sześć razy wzięliśmy udział w Turniejach Międzynarodowych odnosząc 4 zwycięstwa oraz zajmując IV, V i VIII miejsce.

PREZENTACJA POLSKI

Sześć wychowanek naszego klubu miało okazję założyć koszulkę z Polskim Orłem, reprezentując nasze barwy narodowe ! ( do dziś dwie dalej grają w Reprezentacji Polski) Z naszego Klubu zostały powołane reprezentantki Polski: Katarzyna Kaim, Anna Zapała, Sylwia Ćwięczek, Gabriela Grzywińska, Magdalena Gozdecka, Monika Zwolennik.

W czerwcu 2013 roku Polki zdobyły Mistrzostwo Europy U-17 a w składzie reprezentacji Polski, były 3 wychowanki Victorii Gaj.

PREZENTACJA MAŁOPOLSKI

nasze zawodniczki wystartowały w reprezentacji województwa małopolskiego młodziczek – 27 zawodniczek, juniorek młodszych – 13 zawodniczek.

W 2010 roku kadra Małopolski U-16 w składzie której grało 5 naszych zawodniczek zdobyła Mistrzostwo Polski Kadr Wojewódzkich, w kategorii U-13 grało 6 naszych zawodniczek uplasowały się one na piątym miejscu.